PHP7 – جدیدترین و جالب ترین مواردی که باید بدانید …

آیا شما یک توسعه دهنده وب یا یک مالک وبسایت هستید؟ آیا سایت های شما در CMS های PHP مانند وردپرس، دروپال، جوملا یا ماجنتو فعال شده اند ؟ در این صورت برای شما خبر خوبی داریم: نسخه بتا PHP 7 با ویژگی های کامل و جدید به تازگی منتشر شد. انتشار نسخه اصلی ۷٫۰٫۰ شامل بسیاری از ویژگی های جذاب است که ما تصمیم گرفتیم یک پست کامل را به آن اختصاص دهیم.
توجه داشته باشید که PHP 7 هنوز در فاز توسعه است، بنابراین تا ماه نوامبر یعتی تا زمانی که نسخه نهایی منتشر نشده است، از آن در پروژه های خود استفاده نکنید. اگر شما – به عنوان کاربر آینده – می خواهید سهم منصفانه خود را از روند توسعه به اشتراک بگذارید، می توانید با دانلود آخرین نسخه بتا و اجرای آن در محیط آزمایش ، اشکالاتی که در طی آزمایش پیدا کردید را گزارش کنید و کمک کنید.برای آگاهی از زمان بیرون آمدن نسخه بعدی بتا می توانید timetable را چک کنید.

حالا بیایید PHP7 را باهم بررسی کنیم.

۱ – نام PHP 7 (نه ۶)

واقعیت امر اینست که در سال ۲۰۰۵، تلاش‌هایی برای توسعه نسخه جدید آغاز شد. این نسخه تحت نام PHP6 کار توسعه خود را آغاز کرد. در حین کار بدلیل مشکلاتی که در اجرای یونیکد در PHP بوجود آمد در سال ۲۰۱۰ توسعه آن متوقف شد. اما اینکه چرا نام ورژن جدید، PHP7 شد به این دلیل است که منابع و کتاب‌های زیادی برای آن ورژن متوقف‌شده یعنی PHP6 منتشر شد. این نگرانی وجود داشت که اگر ورژن جدید را همان PHP6 بگذارند ممکن است تداخلی در داکیومنت‌ها و کتاب‌های ریفرنسِ ورژن کار شده در سال ۲۰۰۵ ایجاد بشود. به همین دلیل یک RFC برای انتخاب نام جدید PHP در ورژن جدید ایجاد شد، که در نهایت PHP7 انتخاب شد.

۲ – موتور جدید Zend با نام تجاری جدید

موتور Zend موتور قدرتمند PHP را از سال ۱۹۹۹ تا زمانی که با نسخه جدید PHP 4 معرفی شد، فعال نگه داشته است. Zend – با فریم ورک Zend اشتباه گرفته نشود – موتور اجرایی اپن سورسی است که با زبان C نوشته شده است و کار ترجمه را برای زبان PHP انجام می دهد.
PHP7 از یک نسخه جدید از موتور مفسر با نام (PHP # NG (Next Generation استفاده می کند.

۳ – سرعت دوبرابری

مهم ترین مزیت قابل توجه موتور PHPNG بهبود کارایی است. تیم توسعه PHPNG موتور Zend را بهبود بخشیدند و استفاده از حافظه را به طور قابل توجهی بهینه سازی کردند.
نتیجه ؟ شما می توانید معیارهای کارایی ارائه شده توسط تیم Zend Performance را در زیر ببینید. با استفاده از PHP7 نه تنها کد شما سریعتر اجرا خواهد شد بلکه همچنین شما نیاز به سرورهای کمتری برای خدمت به همان تعداد از کاربران دارید.


۴ – آسان شدن مدیریت خطا

دست کم می توان گفت، مدیریت اشتباهات Fatal و برطرف کردن آنها برای برنامه نویسان پی اچ پی هرگز کار ساده ای نبوده است.قابلیت جدید Engine Exception به شما این امکان را می دهد که این نوع اشتباهات را با استثناء جایگزین کنید.اگر استثنا پیدا نشود، پی اچ پی همچنان همان خطاهای Fatal را همانطور که در سری X.5 فعلی است، ادامه خواهد داد.
اشیاء new \EngineException ، کلاس پایه Exception را گسترش نمی دهند.برای اجازه دادن به برنامه نویسان برای استفاده از هر دو، PHP7 کلاس مشترک جدیدی را به نام BaseException\ معرفی کرده است.

try{

call_method(null); // oops!

}

catch(EngineException $e) {

echo “Exception : {$e->getMessage()}\n”;

}

در حال حاضر کد بالا خطای Fatal میدهد : call to a member function method() on a non-object

۵ – فضاپیمای جدید و اپراتورهای Null Coalescing

اپراتور سفینه فضایی تحت نام رسمی “اپراتور مقایسه ترکیبی” اجرا می شود. نشان اپراتور جدید <=> مانند سفینه فضایی ساده به نظر می رسد.
اپراتور سفینه فضایی اگر هر دو عملوند برابر باشند ، ۰ ، اگر سمت چپ بزرگتر باشد ، ۱ ، و اگر سمت راست بزرگتر باشد ، ۱- را بر میگرداند. این اپراتور مقایسه سه طرفه نامیده می شود و در حال حاضر در سایر زبان های برنامه نویسی محبوب مانند Perl و Ruby وجود دارد.

اپراتور Coalescing Null با دو علامت سوال (؟؟) مشخص می شود. شما می توانید از آن زمانی استفاده کنید که می خواهید بررسی کنید که آیا چیزی وجود دارد و در صورت عدم وجود آن مقدار پیش فرض را برمی گرداند. اپراتور coalesce اگر عملوند اول وجود داشته باشد و مقدار آن صفر نباشد نتیجه اول را برمیگرداند و نتیجه دوم را در موارد دیگر .

$a = isset($b) ? $b : “default”;

۶ – توانایی اعلام دقیق نوع

آیا شما تا به حال خواسته اید از بازگشت مقادیر ناخواسته بوسیله اعلام دقیق نوع بازگشتی توسط تابع جلوگیری کنید؟ خوب، نسخه جدید PHP7 توسعه دهندگان را قادر می سازد تا کیفیت کد خود را با کمک اعلام های نوع بازگشتی افزایش دهند.
کد زیر یک مورد بسیار ساده است که در آن تابع ()foo قرار است یک آرایه را بازگرداند.

function foo() : array {

return [];

}

برای بالا بردن ویژگی های ، PHP7 چهار نوع جدید برای انواع عددی معرفی کرده است: int, float, string and bool . نوع های عددی جدید به توسعه دهندگان اجازه می دهند تا نشان دهند T آنها از انواع int , float, string و bool انتظار دارند که بازگشت داده شود.

۷ – اضافه کردن کلاس های ناشناس

PHP7 شما را قادر به استفاده از کلاس های ناشناس می کند، این ویژگی قبلا در دیگر زبان های شی گرا مانند #C و جاوا وجود داشته است. کلاس ناشناس یک کلاس بدون نام است. شیء ای که در این نوع کلاس تعریف می شود دارای همان عملکردی که یک شی در کلاس دارای نام دارد، می باشد.
نحو تعریف به همان شکلی است که ما در کلاس های قدیمی PHP داشتیم،فقط نام برداشته شده است. اگر کلاس های ناشناس به خوبی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند سرعت اجرای کد را در زمان اجرا بالا ببرند. کلاس های ناشناس زمانی عالی است که کلاس فقط یکبار در هنگام اجرا و یا در مواردی که یک کلاس لازم نیست مستند شود استفاده شود.

var_dump(new class($i) {

public function __construct($i) {

$this->i = $i;

}

});

۸ – سادگی ورود از فضای نام

اعلان گروهی use ، در واقع ویژگی Group Use Declarations برای کسانی که مایل به وارد کردن بسیاری از کلاس ها از فضاهای نام یکسان هستند بسیار مفید خواهد بود. نحوه نگارش جدید، کد شما را ساده تر و روان تر در دید قرار می دهد و زمان زیادی از تایپ کد را برای شما ذخیره می کند.همچنین خواندن و اشکال زدایی کدها ساده تر خواهد بود، زیرا ویژگی Group Use Declarations به شما کمک می کند که ورودی های مربوط به همان ماژول را شناسایی کنید.

// proposed group use syntax:

use FooLibrary\Bar\Baz\{ class A, class B, class C, class D as Fizbo };

//compared to current use syntax:

use FooLibrary\Bar\Baz\class A;

use FooLibrary\Bar\Baz\class B;

use FooLibrary\Bar\Baz\class C;

use FooLibrary\Bar\Baz\class D as Fizbo;

۹ – خالی کردن فضا

هدف از PHP7 این بود که فضا را برای بهتر شدن بهبود بخشد، بنابراین لازم بود از بسیاری از تابع های قدیمی و ویژگی های منسوخ شده و پشتبانی نشده سرور API و پسوند ها جدا و رها شود. اگر می خواهید این جزئیات حذف شده را دقیق تر ببینید، اینجا و اینجا کلیک کنید.
استفاده از تمام موارد حذف شده از مدت ها قبل در PHP 5 متوقف شده بوده است، بنابراین به احتمال زیاد شما از آنها در کدهای خود استفاده نکرده اید. با این حال لطفا توجه داشته باشید اگر شما یک برنامه قدیمی را در نسخه های قدیمی تر پی اچ پی اجرا کنید، PHP 7 جدید می تواند به طور بالقوه کد را بشکند.

۱۰ – پشتیبانی از ویندوز ۶۴ بیتی

PHP یک عضو برجسته از LAMP stack است، به معنی اینکه محیط اصلی آن لینوکس است – اما همچنین امکان اجرای آن روی یک سیستم ویندوز وجود دارد.سری ۵٫X پشتیبانی صحیحی از ویندوز ۶۴ بیتی و یا فایل های بزرگ ارائه نداده است، اما PHP7 با معرفی ثابت ۶۴ بیتی این روند را تغییر داد به این معنی که PHP7 از هر دو عدد صحیح ۶۴ بیتی بومی و فایل های بزرگ پشتیبانی می کند به شما اجازه می دهد با اطمینان زبان PHP7 را در سیستم ۶۴ بیتی ویندوز خود در آینده اجرا کنید.

منبع : مجله خبری hongkiat.com

درباره مدیر فنی

همچنین بررسی کنید

اشتراک گذاری لوکال هاست با NGROK

    شمازمان زیادی را صرف پیاده سازی پروژه هایتان می کنید، دراین فکر هستید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *