اشتراک گذاری لوکال هاست با NGROK

 

 

شمازمان زیادی را صرف پیاده سازی پروژه هایتان می کنید، دراین فکر هستید که بدنیست آنرا روی چندتلفن هوشمند یا تبلت امتحان کنید و در این میان کارفرمایتان بی صبرانه منتظر است تا نگاهی به پروژه بیندازد. این سناریو برای اکثر توسعه دهندگان آشنا به نظر می رسد “چگونه پروژه مان را در دستگاه های مختلف تست کنیم؟” و مهمتر از آن “چگونه درکمترین زمان ممکن به کارفرما یک پیش نمایش زنده نشان دهیم؟”

خب طبیعتا برای تست پروژه مان در دستگاه های مختلف راه های دیگری هم وجود دارد اما زمانی که شما درحال پیاده سازی یک پوسته وردپرس هستید (و یا هر کاری که به لوکال هاست نیاز باشد) نمی توانید به سادگی محتویات پروژه را روی دستگاه های دیگر منتقل کنید پس به یک آدرس عمومی برای دسترسی به لوکال هاستتان نیاز دارید.

امروز من قصد دارم تا شمارا با یک سرویس اعجاب انگیز به نام NGROK آشنا کنم که به شما در اشتراک گذاری لوکال هاستتان (روی شبکه داخلی و فضای اینترنت) کمک می کند.

NGROK چیست؟

NGROK (بخوانید en-grok) یک نرم افزار ساده برای پلتفرم های ویندوز،مک و لینوکس است که با استفاده از طبق قرارداد تونل زنی (Tunneling protocol) برای اشتراک گذاری لوکال هاست یک آدرس عمومی به آن اختصاص می دهد و علاوه بر آن به شما این امکان را می دهد تا ترافیک تونل را کنترل کنید.

چگونه از ngrok استفاده کنیم ؟

ابتدا به وب سایت ngrok.com مراجعه کنید و نسخه متناسب با سیستم عاملتان را دریافت نمایید (در این آموزش من از ویندوز ۷ استفاده می کنم) سپس بسته را در محلی دلخواه اکسترکت کنید.

در قدم بعد خط فرمان (CMD) را باز کنید و به محلی که برای نرم افزار انتخاب کرده اید بروید، به عنوان مثال cd c:\ngrok بعد از آن لوکال هاستتان را اجرا، و دستور ngrok 80/. را در خط فرمان تایپ کنید. تصویر زیر نمونه یک اتصال موفق است

 

ngrokrunning

 

درتصویر فوق آدرس تصادفی http://350c0f8e.ngrok.com به چشم می خورد که به لوکال هاست من روی پورت ۸۰ اشاره می کند، حال من می توانم آدرس فوق را برای کارفرما ایمیل کنم و یک پیش نمایش زنده از پروژه را در اختیارش قرار دهم و به محض بستن CMD (یا ریست کردن لوکال هاست) اتصال را قطع کنم. همچنین با مراجعه به آدرس localhost:4040 ترافیک تونل را مدیریت می کنم.

 

ngrokdashboard

 

ویژگی های دیگر NGROK

با عضویت در وبسایت از ویژگی های زیر برخوردار می شوید:

  • دریافت یک ساب دامنه ثابت
  • ایجاد تونل در TCP
  • تعیین رمز عبور برای دسترسی
  • تونل کردن چندگانه و همزمان

البته با پرداخت مبلغی (به دلار) به عنوان donate می توانید یک ساب دامنه اختصاصی برای دسترسی به لوکال هاست ثبت کنید.

درباره مدیر فنی

همچنین بررسی کنید

چندین مدرسه با یک مودل

سلام شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشه که بخاهید با یک نسخه نصبی مودل بتوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *