چگونه URL خود را در Moodle تغییر دهیم…

 

هنگامی که شما در حال استفاده از یک وب سایت Moodle هستید، ممکن است به دلایلی مجبور شوید URL خود را عوض کنید. به عنوان مثال، ممکن است وب سایتتان را فروخته، یا شاید نام دامنه کوتاهتری را خریداری کرده اید و می خواهید جایگزین URL قبلی شود.

این نوشته روش تغییر URL را در یک وب سایت Moodle به شما آموزش می دهد.ما قصد داریم از اسکریپت replace  که در Moodle وجود دارد استفاده کنیم. اسکریپت replace  به این صورت عمل می کند که دیتابیس URL قبلی را جستجو می کند و آن را با یک دیتابیس جدید جایگزین می کند. پس از تغییر URL در Moodle، ممکن است بر اساس تنظیماتتان نیاز به انتقال فایل ها به مکان جدید داشته باشید.

توجه کنید —-> پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه یک دیتابیس را تغییر دهید، ابتدا یک نسخه پشتیبان از آن بگیرید.

گام های تغییر URL:

    1. وارد کنترل پنل Moodle خود شوید.
    2. در انتهای URL خودتان، آدرس admin/tool/replace/index.php/ را وارد کنید.
      • آدرس شما به این صورت باید نمایش داده شود . http://example.com/admin/tool/replace/index.php  ( مطمئن شوید که http://example.com را با آدرس URL، مودل قبلیتان جایگزین کرده اید) . در صورتیکه آدرس را به درستی وارد کرده باشد درون صفحه جستجو و جایگزینی DB قرار می گیرید.
      • همچنین پیام هایی را می بینید که حاوی این مضامین است : “این اسکریپت پشتیبانی نمی شود، قبل از هر پردازشی همیشه نسخه پشتیبان تهیه کنید! این عملیات قابل بازگردانی نیست! از زمان جایگزینی قبلی چندین جدول به روز رسانی نشده اند. این قسمت  شامل جداول پیکربندی، ورود به سیستم، رویدادها و سشن می شود.”

 

۳٫ URL فعلی تان را در فیلد “جستجوی کلی دیتابیس( Search whole database for) وارد کنید، بعنوان مثال :

۴٫ URL جدیدتان را در فیلد “جایگزینی با این رشته (Replace with this string)” وارد کنید. بعنوان مثال :

۵٫ قسمت “نتایج کوتاه در صورت لزوم (Shorten result if necessary)” را بررسی کنید. با انتخاب چک باکس ” خطرات این عملیات را می دانیم” تنظیمات را تایید کنید و دکمه Yes, do it را بفشارید.

۶٫ زمانیکه پیام “finished (تمام شد)” برای شما رد پایین صفحه به نمایش درآمد، عملیات به اتمام رسیده است. سپس دکمه “Continue (ادامه)” را برای برگشتن به کنترل پنل مودل بفشارید.

۷٫ با استفاده از FTP یا File Manager، به مکان نصب Moodle بروید و فایل config.php را باز کنید و در ابتدای خطی که با $CFG->wwwroot شروع می شود قرار بگیرید.

۸٫ این خط را با آدرس جدیدتان کامل کنید. بعنوان مثال :

۹٫ تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون می توانید سایت خود را (در صورت لزوم) به مکان پوشه جدید انتقال دهید.

 

تبریک می گوییم، اکنون شما می دانید که چگونه URL خود را در Moodle تغییر دهید!
 

درباره مدیر محتوا

همچنین بررسی کنید

اضافه کردن سرویس وب به یک افزونه

Adding a web service to a plugin  شروع سریع مثال نگاهی به web service plugin …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *